Az ukrán irodalom története II. (Modern ukrán irodalom) BSU1214L

Tantárgyi tematika és félévi követelményrendszer

Féléves tematika:

  1. konzultáció (2024.03.01. 16-19): Український модернізм та його представники.  Творчість Івана Франка. Творчість Лесі Українки / Az ukrán modernizmus és képviselői. Ivan Franko munkássága. Leszja Ukrajinka munkássága.
  2. konzultáció (2024.05.11. 8-11): Імпресіонізм та експресіонізм в українській літературі. Творчість М. Коцюбинського та В. Стефаника. Контрольна робота. Творчість представників літератури «розстріляного відродження» / Impresszionizmus és expresszionizmus az ukrán irodalomban. Mihajlo Kocjubinszkij és Vaszil Sztefanik munkássága. Zárthelyi dolgozat. Аz ún. „kivégzett reneszánsz” képviselőinek a munkássága.
  3. konzultáció (2024.05.24. 16-19): Українські письменники-шістдесятники. Постмодернізм в українській літературі. Контрольна робота / Аz ukrán hatvanasok. Posztmodern az ukrán irodalomban. Zárthelyi dolgozat.

 

A foglalkozásokon történő részvétel:

A gyakorlati foglalkozásokon a részvétel kötelező. A félévi hiányzás megengedhető mértéke részidős képzésben a tantárgy konzultációs óraszámának egyharmada. Ennek túllépése esetén a félév nem értékelhető (TVSz 8.§ 1.).

 

Félévi követelmény: gyakorlati jegy

 

Az értékelés módja, ütemezése: 2 zárthelyi dolgozat 50%-os teljesítése

 

A félévközi ellenőrzések követelményei:

A tantárgy jellege az irodalmi művek elolvasását feltételezi, így a hallgatók minden héten feladatot kapnak, a feladatok megoldásának értékelése folyamatos. A félév során az elméleti anyag számonkérése két zárthelyi dolgozattal történik.

 

Az érdemjegy kialakításának módja:

A félévi gyakorlati jegyet a konzultáción megszerzett érdemjegyek, valamint a zárthelyi dolgozat érdemjegyeinek számtani átlaga határozza meg. Amennyiben a zárthelyi dolgozat, vagy kettőnél több beszámoló elégtelen minősítésű, a félév elégtelen gyakorlati jeggyel zárul. Elégtelen gyakorlati jegy javítása a Tanulmányi és vizsgaszabályzat szerint lehetséges.