Tantárgyi tematika és félévi követelményrendszer
Féléves tematika:
- konzultáció (2024.03.02. 14-17): Лексикологія як розділ мовознавства. Значення слова. Однозначні та багатозначні слова. Омонімія. Синоніми. Антоніми. Пароніми / A lexikológia mint a nyelvészet egyik ága. A szó jelentése. Egyjelentésű és többjelentésű szavak. Homonímia (Azonos alakú szavak). Rokon értelmű szavak. Ellentétes jelentésű szavak. Hasonló alakú szavak.
- konzultáció (2024.04.05. 10-13): Контрольна робота. Лексика української мови за походженням. Загальновживані, діалектні та професійні слова. Активна і пасивна лексика. Неологізми та застарілі слова / Zárthelyi dolgozat. Az ukrán szókészlet eredete. Közhasználatú szavak, tájszavak, szakszavak. Aktív és passzív szókészlet. Neologizmusok és elavult szavak.
- konzultáció (2024.05.25. 8-11): Фразеологія. Лексикографія. Типи словників. Контрольна робота / Frazeológia. Lexikográfia. A szótárak típusai. Zárthelyi dolgozat.
A foglalkozásokon történő részvétel:
A gyakorlati foglalkozásokon a részvétel kötelező. A félévi hiányzás megengedhető mértéke részidős képzésben a tantárgy konzultációs óraszámának egyharmada. Ennek túllépése esetén a félév nem értékelhető (TVSz 8.§ 1.).
Félévi követelmény: gyakorlati jegy
Az értékelés módja, ütemezése: 2 zárthelyi dolgozat
A félévközi ellenőrzések követelményei:
A tantárgy jellege folyamatos gyakorlást feltételez, így a hallgatók minden konzultációra feladatot kapnak. A félév során az elméleti anyag számonkérése két zárthelyi dolgozattal történik.
Az érdemjegy kialakításának módja:
A félévi gyakorlati jegyet a konzultáción elvégzett feladatok, valamint a zárthelyi dolgozatok átlaga határozza meg. Amennyiben a zárthelyi dolgozat elégtelen minősítésű, a félév elégtelen minősítéssel zárul. Az elégtelen minősítés javítása a Tanulmányi és vizsgaszabályzat szerint lehetséges.